הזווית הטכנית, מה מרמז הניתוח הטכני לשבוע הקרוב

הזווית הטכנית, מה מרמז הניתוח הטכני לשבוע הקרוב

מבט טכני לשבוע מסחר:  18.08.2017-14.08.2017

2-1

מבט טכני, ניתוח שבועי – דולר-שקל

  • ספוט – 3.584
  • מגמה כללית – ירידה
  • ממוצע נע 10 < ממוצע נע 20
  • Rsi <  50
  • MACD Diff > 0

2-2

מגמת התחזקות השקל אל מול הדולר, אשר החלה בראשית השנה הנוכחית, נבלמה בתחילת חודש יולי והצמד עבר לעליות.

לאחר נגיעה בשפל של כ-3 שנים סביב 3.48, דולר\שקל שינה מגמתו והחל להתחזק עד שהגיע לרמות של 3.635, עלייה של 4.5% בפרק זמן הקצר מחודש. לאורך כל העלייה ועד היום השאלה המרכזית שהעלו המשקיעים הייתה האם מדובר בתיקון של הירידה הארוכה או שמא מדובר בהיפוך מגמה ודולר-שקל חוזר לרמות הגבוהות. התשובה לשאלה הזו מתחילה להתבהר בימים האחרונים ופתיחת המסחר השבוע תשקף, ככל הנראה, את התשובה הסופית.

לאחר מתיחת קווי התיקון של פיבונאצ'י מתחילת השנה ועד למועד שינוי המגמה (ע"פ פיבונאצ'י מגמת תיקון תבטל בין שליש לשני שליש מהמגמה הראשית), ניתן לראות שדולר-שקל הגיע, לזמן קצר מאוד, לנקודת התיקון הראשונה על פי הנוסחה (סביב 3.634) ומיד לאחר מכן חזר לירידות עם נר שבועי נמוך שבלע לתוכו כמעט את כל הנר שקדם לו, במידה והשוק יפתח השבוע בגאפ תחתון (מצב בו שער פתיחת המסחר נמוך משער סגירת השבוע שקדם לו), המגמה תחריף והירידות יעמיקו. במידה והשוק יחזור לעליות ויפרוץ את נקודת ההתנגדות ב3.634, אנו צפויים לראות תנועה חדה מעלה.

מדד הMACD DIFF נמצא חזק מעל לקוח האפס ומעיד על רכישות יתר, בתוך כך, רצועות בוליג'ר מתכווצות ומעידות על מצב של מעבר מקניות למכירות.

שאר המתנדים מצביעים על תמונה ניטרלית ובסה"כ התמונה הכללית מעידה על מעבר השוק מקניות למכירות.

Style Switcher

Layout options
Header options
Accent Color Examples
Background Examples (boxed-only)
View all options →